Shop Mobile More Submit  Join Login
×
Rüzgarin yönü henüz değişmişti ve unuttukça yok yere yine kıyıya vurduk dalgayla birlikte. Her şey yolunda korkma diyen gözlerinin ördüğü dört duvarda salındı yosunlar. Nasıl baş edeceğiz şimdi dedim adını üç kat derine gömdüğüm bedene. Tüm sözcüklerden sıyırdığım varlığın yokken kalan herşeyi dizdim başucuma...
Genc sanatcilar portfolyolarinizi roxy etkinlik platformu'na gondermenizi bekliyoruz. Muzikte genc; yeteneklere 14 senedir platform olusturan ROXY, yeni etkinlik platformunda sanatta da ayni misyonu tasimayi amacliyor.

Basvurulariniz icin:

Siraselviler Caddesi, Aslanyatagi Sokak, no:7, Taksim/?stanbul

seda@roxy.com.tr
Her insan bir uçurumdur. Başını döndürür kişinin, gidip aşağı bakınca.

Büchner
Sesini tüm Türkiye'ye duyurmak isteyen genç müzisyenlerin heyecanla beklediği Tuborg Roxy Müzik Günleri başlıyor. Bu yıl 12.'si gerçekleştirilen Tuborg Roxy Müzik Günleri'nin tanıtım toplantısı 13 Şubat 2007'de gerçekleştirildi. Kaan Yüceil'in 12 yıllık Roxy Müzik Günleri serüvenini paylaştığı açılış konuşmasıyla başlayan gece, 2006 yılı birincisi Yeni Harman grubu ve 2004 yılı birincisi Deja-Vu'nun verdiği konserlerle devam etti.

Bugüne kadar Teoman, Nekropski Hayko Cepkin, Replikas, Dorian, Direc-t, Kurban, Gevende gibi birçok ismi müzik dünyasına kazandıran Roxy Müzik Günleri'ne katılım için genç müzisyenler, 5 Mart 2007 Pazartesi gününden 16 Nisan 2007 Pazartesi gününe kadar başvuruda bulunabilecekler.

BillBoard dergisi, Capital Radyo, MTV Türkiye, Germir Palas, K-Rock Radyo tarafından da desteklenen Tuborg 12. Roxy Müzik Günleri keşfedilmek isteyen tüm müzisyenlerin çalışmalarını bekliyor.

Tuborg 12. Roxy Müzik Günleri jürisi şu isimlerden oluşuyor: Taner Öngür (Moğollor), Güven Erkin Erkal (Radyo D), Şafak Ongan ve Öykü Onur Tanyel (Dream TV), Hakan Tamar, Nurbanu Anter (Sony BMG Music), Nalan Demirci (EMI Music), Ece Duyar (Tuborg), Murat Hasarı (müzisyen), Ömer Ahunbay ve Hakan Özer (Jinglehouse), Oğuz Kaplangi (Elec-Trip Records), Kaan Yüceil (Roxy).

Tuborg 12. Roxy Müzik Günleri'ne nasıl katılabilirsiniz?
Tuborg 12. Roxy Müzik Günleri'ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar kendi besteleri olan en az iki parçanın yer aldığı demo CD'yi başvuru formuyla birlikte Roxy, Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:7 Beyoğlu adresine gönderebilecekler. Ayrıca www.herkesdinlesin.com adlı müzik portalı aracılığıyla da İnternet üzerinden başvuru yapabilecekler. 23 Nisan 2007 Pazartesi günü gerçekleşecek ilk elemenin ardından finale kalanlar, 24 Nisan 2007 Salı günü "www.roxy.com.tr" internet sitesinde açıklanacak. Finalistler 7–8–9–10 Mayıs tarihlerinde Roxy'de jüri önünde canlı performans sergileyecekler.

Bugüne kadar birçok ismi müzik dünyasına kazandıran Roxy Müzik Günleri 2007 sonuçları 17 Mayıs 2007 Perşembe gecesi açıklanacak. Yarışmada dereceye girenler para ödülünün yanı sıra Tuborg, Roxy ve jüri özel ödüllerini de kazanma şansı yakalayacaklar.

Tuborg 12. Roxy Müzik Günleri Takvimi
5 Mart- 16 Nisan: 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri başvuru tarihleri
23 Nisan: Finalistlerin belirlenmesi
24 Nisan: Finalistlerin açıklanması
5- 6 Mayıs: Roxy Müzik Günleri Müzik Atölyeleri
7 Mayıs: I. Performans Gecesi
8 Mayıs: II. Performans Gecesi
9 Mayıs: III. Performans Gecesi
10 Mayıs: IV. Performans Gecesi
17 Mayıs: 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri Ödül Gecesi

Bilgi için:
Seda Işıltay - Roxy
Telefon: 0212 249 12 83
e-posta: seda@roxy.com.tr
  • Listening to: Gorillaz / Feel Good Inc
  • Reading: eline geçeni :D
  • Watching: gözüne iliseni
  • Playing: kagit kalem silgi
  • Eating: sigara :/
  • Drinking: karadut sarabiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
sevgili kurmaca günlük, bugün bir kez daha herşeye rağmen boşluğa kazıdığım kendi gerçekliklerimin gerçekliklerini yitirdiklerini gördüm. Kafamda binbir yönden birleşip bütünlük oluşturduklarını düşündüğüm tüm o yanısamalar çok net bir şekilde yoktular. Yarattıklarımın yokluğunu farketmem onların olmadıkları gerçeğini kanıtlamıyordu tabi ki. Kendi yanılsamalarımın tutsağı olmuştum bir kez daha. Var edip yok etmek pek kolay bir iş değil, sen de bilirsin. Tıpkı sana yazışım, senin yokluğun bilmesi oluşun gibi. Ordan tüm bu kurmaca hikayeyi dinleyen sen, benim yarattığım bir yokluk olarak duruyorsun orada. Orası neresiyse...
Tüm yazgımı önyargısız beni dinleyen önyargılı benin ellerine teslim ettim bugün yine. Onun acımasızlaşmasıbenim tepkimi bastırmıyor, ya da tepkisizliğimi azaltmıyor. Yine de yok ettiklerimin beni şaşırtarak bir anda belirmesini seviyorum diyorum yoksaymamı eleştirenlere. Sadece bana gelişini hayretle izlemek için beklentisizliğimin sınırlarını zorluyorum. Kısır döngü içinde onsuzluğun ve uzaklığın acıttığı o lanet zamanlarda görünenin inanılmazlığına, kaypaklığına, ayna olamazlığına yaslanıyorum, başlamanın bitişe giden bir sürecin ilk nefesi olduğu düşüncesinin yumuşaklığının okşadığı tüm benliğimle. İşte o zaman varlığı ertelemek oluyor seçimim.
İstesek de istemesek de iletişim içinde olduğumuz tüm o iletişim halindeki insanlar topluluğunun hareket halinde bir zemin üzerinde hareketsiz olduğu yanılsaması peşimi bırakmıyor bugünlerde. Zemin bir ileri bir geri kaydıkça dönen başım o sabit zemindeki benin tüm o önyargısız imgelerine odaklanışını bir anda darmadağın ediyor. Olanlara hakim olamama duygusu ve bilememe hali karar verme yeteneğime zarar verdikçe, benliğim iki aynı yaka _tepkisizlik ve kurmaca hiperaktivitenin bir sonucu varılan farkındalığın yarattığı tepkisizlik_ arasında gidip geliyor...
  • Listening to: Nick Cave-As I Sat Sadly by Her Side
sihirli anın ne zaman karşına çıkacağını bilemezsin. sulamayı unuttuğun açelyanın dökülen yapraklarının intikamını almaktan vazgeçtiği andır o. farkında olmadıklarının beklemediğin bir anda sana gelmesidir. sense şimdi bunla ne yapacağını, anın masumiyetini nasıl saklayacağını bilemezsin. demek hep vardın dersin içinden. ama hep ol derken de içindeki ses titrer.
  • Listening to: katatonia-my twin